top of page

Pár řádků o mně..

Tomáš je svatební, lifestyle fotograf a kameraman pocházející z Brna. Je však možné ho zastihnout i v Praze a dalších městech České Republiky. Jeho fotografie plné emocí ve vás rozdmýchají krásné pocity.  Kromě svateb má zkušenost s focením produktů, portrétů a fashion světa. 

Proč a jak jsem začal s focením?

Už od malička jsem chtěl dělat nějakou kreativní práci, začínal jsem malováním vždy mě to bavilo ale moc mi to nešlo. Jednoho dne jsem si půjčil dědův foťák a zkoušel fotit pár fotek na starý film. Začalo mě to ohromně bavit o pár let později jsem pokročil na tátův foťák až se z toho stala vášeň, která mě baví dodnes. Miluji zachycování nejen momentů, ale hlavně pocitů druhých lidí. Téhle drogy se zkrátka nemůžu nabažit.

01.jpg

Co nejraději fotíš?

Nejraději pracuji s lidmi, baví mě zachytávat emoce a jejich příběh. Povídat si s nimi a ukázat jim, že každý má v sobě něco krásného. Mám rád tu atmosféru při focení kdy se sblížíme a ten člověk se fotografovi otevře.  Vznikají pak krásné a přirozené fotky.

Jak dlouho fotíš?

Fotím již asi 10 let, ale aktivně se focení věnuji poslední tři roky. Před tím jsem měl s foťákem spíš takové seznamovací cvakání, kterým si projde asi každý fotograf.

Kde jsi sbíral zkušenosti?

Kromě cvakání spousty fotek jsem získal hodně zkušeností prací v novinách a prodejně Megapixel. Také jsem hodně získal jako asistent fotografů. Mám za sebou jednu výstavu v kostele. Spolupracuji s Lukášem Fronkem, Denisem Fuenco, Michalem Balážem, Davidem Mitášem a dalšími fotografy.

Jakou máš techniku?

Začínal jsem s Nikonem D90 který mi dal mnohé co se týče techniky. Nebyl to nejlepší, ale ani nejhorší foťák miloval jsem ho. Pak má cesta šla ve znamení Nikonu docela dlouho. Docela nedávno jsem přešel na Canon R, se kterým se mi skvěle pracuje. V kombinaci s objektivy Canon, mi dává tato dvojka super feel a kresbu do fotek.

Možná může být právě toto začátkem něčeho krásného!

70391d6c-5397-4311-8194-7f52a880787f_rw_1920.jpg
bottom of page