top of page
CR0_2170.jpg

O mně

POJĎME SE SEZNÁMIT

Tomáš Zerhau

FOTOGRAF / KAMERAMAN

Jsem profesionální fotograf se specializací na svatební, rodinné a párové focení. Dokáži vám zachytit neopakovatelné okamžiky vašeho života a oživit je na dlouholetou vzpomínku.

DSC_1988 kopie-Edit.jpg

Proč a jak jsem začal s focením?

Už od malička jsem chtěl dělat nějakou kreativní práci, začínal jsem malováním vždy mě to bavilo ale moc mi to nešlo. Jednoho dne jsem si půjčil dědův foťák a zkoušel fotit pár fotek na starý film. Začalo mě to ohromně bavit o pár let později jsem pokročil na tátův foťák až se z toho stala vášeň, která mě baví dodnes. Miluji zachycování nejen momentů, ale hlavně pocitů druhých lidí. Téhle drogy se zkrátka nemůžu nabažit.

Co nejraději fotíš?

Nejraději pracuji s lidmi, baví mě zachytávat emoce a jejich příběh. Povídat si s nimi a ukázat jim, že každý má v sobě něco krásného. Mám rád tu atmosféru při focení kdy se sblížíme a ten člověk se fotografovi otevře.  Vznikají pak krásné a přirozené fotky.

Jak dlouho fotíš?

Fotím již asi 10 let, ale aktivně se focení věnuji poslední tři roky. Před tím jsem měl s foťákem spíš takové seznamovací cvakání, kterým si projde asi každý fotograf.

Kde jsi sbíral zkušenosti?

Kromě cvakání spousty fotek jsem získal hodně zkušeností prací v novinách a prodejně Megapixel. Také jsem hodně získal jako asistent fotografů. Mám za sebou jednu výstavu v kostele. Spolupracuji s Lukášem Fronkem, Denisem Fuenco, Michalem Balážem, Davidem Mitášem a dalšími fotografy.

Jakou máš techniku?

Začínal jsem s Nikonem D90 který mi dal mnohé co se týče techniky. Nebyl to nejlepší, ale ani nejhorší foťák miloval jsem ho. Pak má cesta šla ve znamení Nikonu docela dlouho.  V mé výbavě najdete nyní fotoaparát od sony. V kombinaci s objektivy Sony GM, mi dává tato dvojka super feel a kresbu do fotek.

01_1.jpg

Sleduj mě

NA INSTAGRAMU

2.jpg

Galerie

UKÁZKY MÉ PRÁCE

03.jpg

Potkejme se

NA FACEBOOKU

A2_00032_edited.jpg

TAKY UŽ SE TĚŠÍTE NA VAŠE NOVÉ FOTKY?

Pojďme se domluvit na detailech.

bottom of page